"A Fidesz online kampányt indít annak érdekében, hogy meggyőzze az embereket, ne higgyenek az oltásellenes baloldalnak" - mondta a Fidesz kommunikációs igazgatója pénteken az MTI-nek.
Hollik István úgy fogalmazott, a Fidesz a kampányában be akarja mutatni, mekkora felelőtlenség az, amit a baloldal csinál, "hiszen az az oltásellenes politika, amit folytatnak, az emberéletekbe kerül".
"Minden olyan emberélet a baloldal lelkén szárad, amelyről azért kellett lemondani, mert az illető hallgatott a baloldalra és nem vette föl a felajánlott vakcinát" - jelentette ki a kormánypárti politikus.
Kiemelte, a kampány keretében készült, a Fidesz Facebook-oldalán már elérhető első videó a "baloldal kétszínűségével szembesíti a magyar embereket".
Hollik István azt mondta: amíg a baloldal petíciót indít, illetve bizalmatlanságot kelt egyes vakcinákkal szemben, "azaz másokat lebeszélnek egyes vakcinákról, lebeszélnek arról, hogy bizonyos típusú vakcinákat elfogadjanak, addig maguknak beadatják az oltást, mint ahogy azt Gyurcsány Ferenc is tette csütörtökön".
És akkor egy-két információ, ami kimaradt Hollik nyilatkozatából: Gyurcsányt Pfizerrel oltották be, mely vakcina ellen sem az ő párja, sem más ellenzéki pártok nem kampányoltak sosem, éppen ellenkezőleg.
A vakcianakérdésben a Demokratikus Koalíció ment a legmesszebbre, valóban tiltakoztak a kínai oltóanyag használata ellen annak ellenőrizetlen hátterére hivatkozva. Január közepén azért kezdtek aláírásgyűjtésbe, hogy Magyarországon csak az Európai Gyógyszerügynökség által engedélyezett vakcinákkal oltsanak, mint az unió más országaiban (a petíció továbbra is elérhető a DK honlapján, noha a párt az utóbbi időben már nem igazán erőlteti ezt a témát).
Az ellenzéki pártok egyike sem vallotta magát sohasem oltásellenesnek, megnyilatkozásaikban valamennyien az oltásra buzdítják az embereket. Gyurcsány például így zárta a beoltásáról szóló bejegyzését: "Oltassák be magukat! Regisztráljanak! Vigyázzanak magukra, vigyázzanak a többiekre!"
Koronavírus
Balavány: Abbahagyhatná végre a kormány a mégis-mégse kommunikációt
Ha nem tudhatjuk, hogy mit akar csinálni a kormány a közeli jövőben, akkor azt sem tudjuk, hogy mit csináljunk a jelenben. És ez legalább olyan bénító, mint a betegség miatti félelem.
Koronavírus: 9000-nél több új fertőzött, 267 halott
Vírustagadók hekkelték meg a német állami rádiót