A döntés karácsony előtt született, a válaszra mostanáig kellett várni.


Szabó Tímea országgyűlési képviselő kérdésére adott írásos választ a Belügyminisztérium, melyből végre kiderül, miért kellett megválnia 24 kórházigazgatónak a betöltött tisztségétől. Azaz a válasz nem teljes. Rétvári Bence államtitkár ugyanis a következőket válaszolta:

Tájékoztatom, hogy Dr. Pintér Sándor belügyminiszter 2023. december 31-i hatállyal, 2 országos intézet és 5 vármegyei kórház főigazgatójának magasabb vezetői kinevezését – betöltött 65 éves életkorukra figyelemmel – visszavonta.

Az Országos Kórházi Főigazgatóság megbízott országos kórház-főigazgatója ezzel egyidejűleg 10 városi kórház főigazgatójának főigazgatói kinevezését vonta vissza. Érintettek szakmai munkájuk elismeréseként kitüntetésben részesülnek. Ugyancsak 2023. december 31-ei hatállyal Dr. Pintér Sándor belügyminiszter további 2 vármegyei kórház főigazgatójának, az Országos Kórházi Főigazgatóság megbízott országos kórház-főigazgatója pedig 5 városi kórház főigazgatójának felmentéséről döntött. Az érintettek végzettségüknek megfelelő munkakörben történő továbbfoglalkoztatása biztosított.

Az új főigazgatók kinevezéséig az intézmények vezetését a szervezetszerű helyettesek látják el.

Szabó Tímea is úgy érzi, nem sikerült megválaszolni a kérdés, a következő bejegyzést tette:

A betegeket és az érintett kórházakban dolgozókat is mélységesen megvető válasz ez pont akkor, amikor például épp összeomlott teljes Buda és az északi agglomeráció gasztroenterológiai ellátása, amikor a nők már gyakorlatilag csak hétközben szülhetnek, vagy amikor teljes osztályok zárnak be NEM a kórházi vezetés miatt, hanem a teljes állami pénzügyi kivéreztetésnek és egészségügyi megszorításoknak köszönhetően. (...) A kormány évek óta szándékosan veri szét az állami egészségügyi ellátást azért, hogy az általa prédaként megszerzett magánellátás – amelyben leginkább olyanoknak van érdekeltsége, mint Csányi Sándor vagy a Mészáros Lőrinchez és Tiborcz Istvánhoz kötődő cégek – vegye át vaskos összegekért a diagnosztikai vizsgálatokat és sok esetben a gyógyítás jó részét is, természetesen mélyen belenyúlva a betegek zsebébe. Pontosan tudjuk, hogy például egy CT- vagy egy MR-vizsgálatra az állami ellátásban már esély sincs fél éven belül időpontot kapni, így aki megengedheti magának, az a magánellátásba kényszerül, ahol egy CT-vizsgálat akár 80-90 ezer forintba is kerülhet. Jó kilátás ez egy pedagógusnak vagy gyakorlatilag bármely átlagbérből élő magyarnak, akinek nem mellesleg évtizedekig vonják le a béréből az egészségügyi hozzájárulást.

A teljes bejegyzés itt olvasható:

(A Blikk nyomán)


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!