Noha Párizst, Franciaország fővárosát a világ egyik leggyönyörűbb városának tartják, ami turisták millióit vonzza évről-évre, a valóságban azonban sokszor csalódást okoz a turistáknak. Olyannyira, hogy a tudósok "Párizs-szindróma" néven jelölik azt az első sorban Ázsiából ide látogató turistákat sújtó jelenséget, amikor az emberek rájönnek, hogy Párizs valójában nem olyan, mint ahogyan képek vagy a filmek bemutatják.
Cikkünkben a legfőbb okokat gyűjtöttük össze, ami miatt Párizs csalódást szokott okozni a turistáknak:
Hatalmas embertömeg és kopott gyep az Eiffel-torony előtt.
Szinte minden Párizsba érkező turista első célpontja az Eiffel-torony. A kiábrándulás talán már itt kezdődik, hiszen az interneten látott képeken a szerelmes párok sokszor romantikusan piknikeznek a torony előtt található füves részen - a valóságban erre azonban esélyük sincs.
A torony előtti füves placcon szinte egymást tapossák a turisták, a gyep pedig olyan kopott, hogy attól is elmegy az ember kedve, hogy egyáltalán leüljön rá.
Hatalmas tömegek a Louvre előtt.
A Louvre Párizs második leglátogatottabb helye. Ha anélkül érkezel ide, hogy előtte online jegyet vásárolnál magadnak, akkor jobb ha felkészülsz, hogy hosszú órákon át kell sorban állnod, mielőtt bejuthatsz a múzeumba.
Nagyon sok ember próbálja meg fényképezni a golyóálló üveg mögött megbúvó Mona Lisát.
Ha sikerül bejutnunk a Louvre-ba, akkor valószínűleg előbb-utóbb eljutunk a múzeum fő attrakciójához, a Mona Lisához. Leonardo da Vinci festménye messze földről vonzza a turistákat, ezért ha annak reményében jövünk ide, hogy majd a tökéletes szögből egy látványos fotót tudunk készíteni a műalkotásról, akkor jobb ha nem is költünk pénzt a belépőjegyre.
Turistaszezonban akkora itt a tömeg, hogy örülhetünk, ha valaki másnak a kameráján át meg tudjuk nézni és le tudjuk fényképezni a világhírű festményt.
Sokszor a látnivalókat eltávolítják, vagy felújítás alatt állnak.
A párizsi Pont des Arts híd a világ minden tájáról vonzotta a szerelmespárokat, akik a híd korlátjára akasztott lakattal igyekeztek kifejezni szerelmük örökkévalóságát. Sajnos, miután a lakatok össztömege meghaladta a 45 tonnát, a hatóságok kénytelenek voltak eltávolítani a lakatokkal teli korlátokat, mivel komolyan veszélyeztették a híd állapotát. Ma már üveg plexi borította korlátok vannak, hogy a turisták ne tudjanak lakatokat aggatni a korlátjára.
Nem beszélnek angolul.
Sajnos nemcsak Párizsra, de a legtöbb Francia városra jellemző, hogy a helyi lakosok egyszerűen nem hajlandók megszólalni más nyelven.
Például egy étterembe betérve persze a pincéreknek nemigen van választásuk, de jobb ha felkészülünk rá, hogy nagyon körülményes lesz az egész.
Az éttermek drágák, az ételek kicsik.
Ha szeretsz olcsón sokat és finomat enni, akkor határozottan nem Párizs a neked való úti cél. A franciák ráadásul nagyon büszkék a konyhájukra is, ezért megszóljuk a fogást vagy nem fogadjuk el a pincér által kínált specialitást, akkor ne számítsunk semmi jóra.
Piszoárok a nyílt utcán.
Az először Párizsba érkező turistákat általában sokkolják a nyílt utcán kihelyezett piszoárok, melyekhez egyszerűen odaállnak a férfiak és elvégzik a dolgukat. Maga az ötlet persze becsülendő, hiszen így mégsem a házak tövébe végzik a dolgukat az emberek, de muszáj volt vajon ennyire minimalistára csinálni ezeket?!
Sok a szemét.
Sok turista panaszkodik a Párizs utcáin felhalmozódó szemét miatt, és ez nemcsak az eldugott utcákban, de Párizs leglátogatottabb negyedeiben és főutcáin is komoly problémát okoz.
A biztonságérzet hiánya.
Párizsban hatalmas számú különböző féle-fajta bevándorló él. Sokan közülük abból élnek, hogy különféle vackokat próbálnak meg rásózni a turistákra, ami roppant zavaró tud lenni. Ráadásul, ha a turista nem kér az árújukból, akkor sokszor arrogánsan lépnek fel velük szemben. A főutcákon a folyamatos rendőri jelenlét miatt viszonylag könnyű dolgunk van, de Párizsba utazás előtt érdemes tanulmányoznunk a város térképét, mivel vannak olyan területei, amit határozottan ajánlott elkerülni a turistáknak.
Forrás: brightside.me