A forró nyári meleg nem csak számunkra ér fel olykor egy valódi kínzással, ugyanis az állatok hatványozottan rosszabbul élik meg a szélsőséges időjárási tényezőket. Sok gazda csak hanyagul legyint minderre, és úgy gondolja, ami számára elviselhető, az a kutyájának sem okoz majd gondot, azonban ez hatalmas tévedés. A 30, olykor 40 fokos hőségben rengeteg apróságra kell odafigyelnünk, különben komoly veszélyeknek tehetjük ki a kedvenceiket!


Most összegyűjtöttünk 6 dolgot, amire minden gazdának figyelnie kell!

1. Nem mindegy, mikor viszed sétálni

Elsőszámú szabály: az az időjárás, ami számodra kellemetlen, a kutyusodnak már elviselhetetlen! A déli-koradélutáni órákban könnyen felhevülhet a teste, ami akár végzetes is lehet, ezért lehetőleg a kora reggeli és a késő esti időszakban vidd őt ki. Ha teheted, ilyenkor iktass be egy hosszabb sétát, hogy kedvenced kellően elfáradhasson, de ilyenkor is vedd figyelembe a hőmérsékleti tényezőket. Ha a kutyus teste mégis túlforrósodna, kezd fokozatosan hűteni, nedves törölközővel például gyorsan enyhítheted a szenvedéseit.

2. Vigyázz a tappancsokra

A forró beton az érzékeny kutyatappancsok legfőbb ellensége! A felhevült talaj súlyos égési sérüléseket okozhat, és csúnyán felhólyagosíthatja az állat bőrét. Lehetőleg füves területre vidd sétálni, és mindig ellenőrizd a kezeddel a beton hőmérsékletét. Emellett vedd figyelembe az első pontban leírtakat: a reggeli és az esti séta a legjobb megoldás, ekkor kevésbé van veszélynek kitéve az állat.

3. Mindig legyen friss, hideg víz a tálkájában

...és ha kell, akár óránként cseréld! A hidratáltság nagyon fontos az állatok esetében is, különösen a forróságban. Ha sétálni mentek, mindenképpen vigyél magaddal ivótálkát és hideg vizet, amiből bármikor adhatsz a kedvencednek!

4. Figyelj a kullancsokra és a fertőző szúnyogokra

Valószínűleg a te kutyusod is imád a fűben fetrengeni és más állatokkal játszani, azonban ez közel sem veszélytelen. Minden nap nézd át a szőrzetét és a bőrét, amennyiben pedig kullancsot vagy gyulladt csípést találsz, fordulj állatorvoshoz. A fertőző csípések súlyos betegségeket okozhatnak, ezért gyorsan kell cselekednünk!

5. Még lehúzott ablakkal sem hagyhatod az autóban

Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy a parkoló autó az egyik legnagyobb veszély, ami a kisállatokat és a gyerekeket fenyegeti nyáron. Sok gazda úgy véli, amíg gyorsan befut a boltba, a kocsiban hagyhatja kedvenceit, azonban a jármű még lehúzott ablakkal, árnyékban is elérheti a 38 fokot! Ez akár végzetes is lehet, ne tedd ki ilyen szenvedésnek a háziállatod!

6. Nem mindegy, hogy bánsz a szőrzetével

Az eltérő kutyafajták eltérő kezelést igényelnek: míg az alszőrzettel rendelkező állatok szőrét tilos lenyírni - hiszen az védi őket a hőtől - , a hosszabb szőrű ebek sokszor jobban érzik magukat rövidre vágott, szellősebb bundával. Erről mindenképpen egyeztess az állatorvossal, és csakis olyan fazont vágass a kedvencednek, ami alkalmas viselet számára a forró melegben.



ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!