Az elmúlt években sorra váltottak gazdát Budapest legértékesebb épületei, a tendencia pedig egyáltalán nem tűnik lassulónak, főleg, hogy vannak olyan ingatlanok, melyek az elmúlt években többször is piacra kerültek - ilyen az Andrássy út 96. számú telkén álló Tildy-palota is, ami 2016 nyarától legalább fél éven át 6,83 milliárdos árcímkével várta a vevőjét, most pedig 5,5 milliárdért hirdetik.
Az elmúlt két évben az Argentin Nagykövetség Rezidenciájának otthont adott épület a megszületésekor Sugárútként emlegetett Andrássy út Kodály köröndhöz közeli szakaszán áll, és alig tizenegy évvel az útvonal 1872-es megszületése után nyitotta meg a kapuit az első lakók előtt.
A szomszédos épületek közül tíz másikat is megálmodó Feszty Adolf (1846-1900) tervei alapján létrejött kétemeletes, a világörökségi terület részeként műemléki védettséget élvező neoreneszánsz palotát a zsidó állam és megálmodójaként emlegetett Herzl Tivadar épp harminc évvel idősebb névrokona, valamint felesége, Herzog Sarolta rendelte meg az építésztől, aki a telek méretét maximálisan kihasználva egy szintenként egy lakást rejtő, felső középosztálybelieket megcélzó lakóházat álmodott meg.
A gazdag kereskedőcsalád fejeként jókora vagyon felett rendelkező Herzl kicsinek érezte a rendelkezésre álló telket, így rövidesen megvásárolta a szomszédos Aradi utcai telket, amire a Herzogok palotáját tervező Ray Rezsővel (1845-1899) tervezett új szárnyat, különálló lakóépülettel, illetve tetőtérbe helyezett műteremlakással.
A két, egymáshoz kapcsolt épületet Herzl Tivadar 1902-ben bekövetkezett halála után két fia, az irodalomtörténész Hernádi Mór, illetve a festőként befutott, Párizsban élő Hernádi Kornél örökölte, váratlan haláluk - előbbi 1907-ben, utóbbi pedig három évvel később hunyt el - miatt azonban előbb báró Hatvany-Deutsch Sándor és felesége, majd az 1911-ben a Szász-Coburg-Gothai-ház magyar ágához tartozó Fülöp herceg (1844-1921) tulajdonába került, aki egészen haláláig a kezében tartotta azt. A család számos uralkodót adott Európának, egyikük, a Balkán rókájaként emlegetett I. Ferdinánd bolgár cár (1861-1948) pedig
történetesen Fülöp öccse volt, így 1913-as budapesti látogatásán is itt hajtotta álomra a fejét
- számolt be Az Est (1913. május 25.)
Vadas Ferenc a Művészettörténeti Értesítő hasábjain 2010-ben megjelent tanulmánya szerint
a következő tulajdonos személye nem ismert, 1936-ban viszont egy bankár, Bun József özvegye vásárolta azt meg. Ezzel a lépéssel az épület a XX. századi magyar történelem fontos
részévé vált: a nő unokaöccse, a nevét a háború végén Csornoky Viktorra magyarosító
Bun Győző 1944. áprilisában feleségül vette az Független Kisgazdapártot vezető Tildy Zoltán lányát.
Apósa ennek köszönhetően a ház lakója lett, ami Tildy 1945. november 15-i miniszterelnökké válása után ideiglenes miniszterelnöki, majd köztársasági elnöki rezidenciává vált, hiszen a
politikus Magyarország köztársasággá válása után ezt a hivatalt is betöltötte, míg a Nemzeti Múzeum mögött nyújtózó Esterházy-palotát felkészítették az államfő fogadására.
Az épületet 1949-ben végül az özvegytől államosították: ezt Csornoky már nem élhette meg, hiszen kairói követként azzal gyanúsították, hogy felvette a kapcsolatot az amerikai titkosszolgálattal, így hazaárulásért és kémkedésért koncepciós perben 1948-ban halálra ítélték, majd kivégezték. Ennek a gyanúnak köszönhette bukását Tildy is, akit előbb lemondattak, majd 1956-ig házi őrizetben tartottak.
A szocializmus évtizedeiben zeneiskolának, nyelviskolának és napköziotthonnak is helyet adó épület állapota a kétezres évek végére leromlott, így 2014-ben 1,16 milliárd forintos áron vehette volna meg a Terézvárosi Önkormányzat.
Nem éltek a lehetőséggel, így a következő két évben egy beruházó négy luxuslakást alakított ki a felújított házban, amihez alagsori wellness-részleg, borospince, szökőkutas miniatűr angolpark, illetve nyolc férőhelyes mélygarázs is tartozik, amelyet nyilvánvalóan az argentin nagykövet és családja is használt.
A néha kissé talán már túlgondolt részleteket, a századfordulós belső tér megmaradt, vagy újra elkészített részleteit, illetve a modern bővítéseket leginkább a ma már nem élő, de továbbra is elérhető 2016-os hirdetés fotóin figyelhetjük meg.