Sokat tudunk Svájcról: ez az ország nem tagja semmilyen katonai szövetségnek, emberek milliói szeretik, itt gyártják a Toblerone csokoládét, és gazdasága az egyik legstabilabb a világon. Azonban minden országnak van erős és gyenge pontja, még egy ilyen fejlett országnak is. Például a sült macska- és kutyahús már hosszú ideje hagyományos karácsonyi étel.
Szeretnénk megosztani veled a legérdekesebb tényeket Svájcról, amely még a legtapasztaltabb utazókat is meglepheti.
Ha horgászni szeretnél, először engedélyt kell szerezned. Mindössze 9 órát vesz igénybe a szakemberek számára, hogy megtanítsák neked, hogyan kell a halakat úgy levenni a horogról, hogy ne szenvedjenek.
Minden nyilvános női mosdóban van egy piszoár. Természetesen a nők számára.
Svájcban létezik olyan törvény, amely megvédi az orvosokat az orvosi műhiba perektől.
Ha egy orvos hibázik a helyes diagnózis felállításával, akkor nem terheli szakmai felelősség. Ch_stany írja a Twitteren: "A barátomnak gyomorfájdalma volt, és felkeresett egy orvost a legközelebbi kórházban. Kapott egy beöntést, majd hazament. 2 nap múlva ismét kórházba került vakbélgyulladás és hashártyagyulladás miatt, és komoly műtéten kellett átesnie."
A svájci útlevél megszerzéséhez jó kapcsolatot kell kialakítani a szomszédaiddal.
Akkor kaphatsz svájci útlevelet, ha már 10 évet ott éltél és dolgoztál. Az elmúlt 3 évben ugyanabban a városban kell élned, és le kell tenned egy vizsgát a helyi hatóságoknál.
A kérdések a vizsgán bármit érinthetnek, a földrajztól a szomszédaiddal való személyes kapcsolatokig. A helyi hatóságok is beszélnek minden szomszéddal, hogy többet tudjanak meg a jellemedről. És ha nincs a legjobb kapcsolatod velük, valószínűleg egy évvel később újra le kell tenned ezt a vizsgát. Amikor egy személy svájci útlevelet kap, a születési helyeként azt a várost tüntetik fel, ahol az új állampolgár él.
A svájci férfiak 55 éves korukig katonai szolgálatra kötelesek.
Az 55 év alatti férfiak minden évben 3 hetes katonai kiképzésben részesülnek. Ezeken az üléseken az újoncok isznak és szórakoznak, és inkább nyaralásként kezelik ezt az egészet. Egyébként ez a kiképzés a munkáltatók által fizetett.
A zürichi vasútállomáson lévő karácsonyfát Swarovski kristályokkal díszítették.
A központi pályaudvaron lévő karácsonyfát 20 évig 6000 Swarovski kristály díszítette. Ezek az ünnepi dekorációk körülbelül 500 000 dollárba (15 millió forint) kerülnek.
Tej automaták! Igen, Svájcban, üdítő helyett vásárolhatsz tejet, amikor elmész valahova!
És a falvakban olyan boltok találhatók mezőgazdasági termékekkel, amelyekben nincsenek eladók, és a pénztárgép helyett kartondobozok vannak.
A vonat menetrend itt tökéletes.
View this post on Instagram
SBB Re 460 003 / alessandro @alex081 #sbb #sbbcffffs #swissfederalrailways #erstfeld
A post shared by Trainspo (@trainspo_com) on
A vonat menetrend olyan módon van összeállítva, hogy az ország bármely részéből (beleértve a hegyek közeli falvakat is) a lehető leggyorsabban elérhesd a célpontodat. A vonatok 15 percenként indulnak, így óránként 4-szer szállhatsz fel a vonatra majdnem a nap 24 órájában.
Az autók itt nem túl népszerűek, mivel minden társadalmi csoport vonatot használ. Elég gyakori, hogy egy nagyvállalat vezérigazgatóját látjuk a turistaosztályon utazni.
A férfiak csak ülve pisilnek. Higiéniai okokból csinálják, hogy kevesebb időt töltsenek takarítással.
Svájc a második ország Európában, ahol az eutanázia törvényes.
Olyan szomorú, mint amilyennek hangzik, Svájcban az öngyilkos turizmus rendkívül népszerű. Ez az ország rendelkezik az önkéntes eutanázia legszabadabb feltételeivel. Éppen ezért jönnek ide a világ minden tájáról érkező betegek, hogy törvényesen véget vessenek az életüknek. Az eutanáziát orvosoknak kell jóváhagyniuk, és több mint 4000 dollárba kerül.
A "Niva" a legnépszerűbb autó a hegyvidéki gazdák körében.
A "Niva" autók a tulajdonosok igényeihez igazodnak: az emberek egy lapátot csatolnak az autóhoz a hó eltakarításához, vagy akár kabrióvá alakítják.
A szülési szabadság 3 hónap. Az apák is jogosultak apasági szabadságra, de az csak 20 nap.
Az emberek színes plakátokat akasztanak az ablakukon kívül, hogy megünnepeljék egy gyermek születését.
Amikor egy gyermek megszületik, a szülők kiakasztanak egy posztert a nevével és a születési dátumával, hogy mindenki megtudja, hogy egy új személy jött ebbe a házba, és a családtagjai boldogok.
A legnépszerűbb és legrangosabb ajándék egy szeretett személynek, kortól függetlenül, a sírhely.
Svájcban az elnöki ciklus egy év. Az elmúlt 10 évben 10 elnök volt: 5 nő és 5 férfi.
A legtöbb indiai filmet Svájcban forgatták. Hollywood az 1960-as években fedezte fel az Alpesi tájakat.
Appenzellben az emberek jogszerűen elfogyaszthatják háziállatukat, beleértve a macskákat, kutyákat és tengerimalacokat.
Európa legcivilizáltabb részén a háziállatok a tulajdonosaik tányérjain végezhetik. És ez nem turisztikai attrakció, hanem régóta fennálló hagyomány. A receptek nemzedékeken át öröklődnek. Ezenkívül egy reumatikus betegségre való népszerű kenőcs is állati zsírból készül.
Az ország törvényei liberálisak, de határozottak. Van egy kisállatod? Bármit tehetsz vele, akár meg is eheted. De nem adhatod el a húsát, és nem adhatod oda a szomszédaidnak, hogy megegyék.
A szülőknek pórázt kell tenniük gyermekeikre a séták során.
"Vidd a gyerekeidet pórázon."
De ez a törvény csak a hegyekben érvényesül, amikor a szülők gyermekeikkel túráznak. Azt beszélik, hogy ez a szabály sok gyermek életét mentette meg.
Gondolod, hogy a svájci törvények megfelelnek a modern élet feltételeinek, vagy meg kell változtatni őket? Oszd meg véleményedet kommentben!