A férfi kegyeleti okokból szeretné átíratni a saját nevére a számot. Szerinte a szolgáltató semmilyen megértést nem mutatott felé.
150 ezer forintot kér a szolgáltató egy férfitól, aki kegyeleti okokból, emlékként szeretné átíratni a saját nevére a váratlanul elhunyt felesége mobiltelefonszámát - számolt be róla a Blikk. Jocha Károly ezt nem tudja kifizetni, így csak abban bízhat, hogy a társaság méltányosságból segítség neki.
– mondta a férfi a lapnak.
A pár tavaly kötött szerződést egy komplett csomagra, amiben benne volt a két telefon-előfizetés is internettel. Mindezt 35 ezer forintért havonta, amiből az asszony telefonja nagyjából 10 ezer forintot tett ki. Ezt szeretné feltöltőkártyára cserélni Károly, miután a párja az év elején váratlanul elhunyt.
A férfi erről tájékoztatta a szolgáltatót is, ők azonban szerinte semmilyen megértést nem mutattak. A válaszlevelükben mindössze annyit írtak, hogy a szerződés a halálozás ellenére is 2025 májusig él. Így Károlynak azóta is havonta érkezik a 35 ezer forintos számla.
„Nem hiszem el, hogy nincsenek méltányolható körülmények! Nem lemondani akarom ezt az amúgy is sokba kerülő előfizetést, csak átváltani egy olcsóbb csomagra, mert az én drága jó feleségem január 4-én egy hirtelen jött infarktus miatt váratlanul elment. Mire lelkileg összeszedtem magamat, március táján elmentem az ügyfélszolgálatra, ahol
- mondta Károly a Blikknek.
A szolgáltató a lap megkeresésére részvétet nyilvánított az elhunyt előfizető családjának. A konkrét ügyről azonban nem adhattak információt, csak általánosságban küldtek tájékoztatást, hogy mi a gyakorlat a hasonló eseteknél.
A főszabály szerint az előfizető halálával, ha más jogosult nem lép a helyébe, a szolgáltatás megszűnik. A bejelentőnek nyilatkoznia kell, kívánják-e a szolgáltatásokat teljes egészében vagy azok valamelyikét tovább használni. A haláleset miatti átírás díjmentes, ahhoz semmilyen adminisztrációs költség nem kapcsolódik. A válaszuk szerint van olyan lehetőség is, hogy egy korábbi havidíjas előfizetést a továbbiakban feltöltőkártyásként használhassanak. A válaszból azonban az nem derült ki, hogy ezt miért tagadták meg Károlytól.