Sokan szeretjük a macskákat és nem véletlenül, hiszen csodálatos állatok. Meglehet persze, hogy nem olyan szófogadók, mint a kutyusok, és néha kissé talán önfejűek, de mindig képesek lenyűgözni és ámulatba ejteni bennünket. Az alábbi listán épp ezért néhány izgalmas tényt gyűjtöttünk össze velük kapcsolatban, melyek láttán valószínűleg Te is egészen más szemmel tekintesz majd ezekre az apró, doromboló szőrcsomókra.
A macskák életük kétharmadát alvással töltik. Ez azt jelenti, hogy egy például 9 éves macska mindössze 3 évet töltött ébren az életéből.
A ma élő legnagyobb macskafajta a liger. (oroszlán és tigris keveréke) Hossza a 4 métert is elérheti, súlya pedig a 300 kilogrammot is meghaladhatja. A képen látható Herkules névre hallgató liger egyébként 420 kilogrammot nyom.
A legkisebb termetű macskafajta pedig a feketelábú macska. Ennek a fajtának a kifejlett példányának hossza kevesebb, mint 50 centiméter, súlya pedig alig haladja megy az 1 kilogrammot.
A világ legnépszerűbb macskafajtái a perzsamacska, a maine coon és a sziámi.
Létezik egy macskafajta, ami imádja a vizet. Ez pedig nem más, mint a "török van" nevezetű fajta. (tényleg ez a neve) A török van macskák szőre vízhatlan védőréteget képez a testükön, feltehetőleg ezért vannak oda annyira a lubickolásért.
Egyes macskák bármilyen távolságból képesek lennének hazatalálni, ezt a képességet pedig "psi-trailing"-nek nevezik. A szakértők szerint a macskák a napfény beesési szögét használják amolyan "iránytűként", és ennek köszönhető az, hogy bárhonnan képesek visszatalálni eredeti otthonukba.
A világ legidősebb macskája "Creme Puff" névre hallgatott, és 38 éves korában hunyt el.
Az orrlenyomatuk alapján a macskákat épp úgy meg lehet különböztetni egymástól, mint az embereket az ujjlenyomatuk alapján.
A macskáknak nincs verejtékmirigy a testükben, egyedül a mancsukon keresztül képesek izzadni.
A macskák nagyon érzékenyek a rezgésekre: 10-15 perccel korábban megérzik a földrengés keltette legapróbb rezgéseket, mint az emberek.
A nőstény macskák általában jobbkezesek, míg a hímekre inkább a balkezesség jellemző.
A macskatulajdonosok körében átlagosan 30%-kal csökken a szívinfarktus és/vagy stroke kialakulásának kockázata.
Bár a mai napig nem sok mindent tudunk a macskák dorombolásáról, az egyszer biztos, hogy egy 16 és 44 Hz közötti frekvencián generált rezgés okozza, ami tökéletes az emberi test védőfunkcióinak aktiválásához, melynek köszönhetően fokozza az immunitásunk.