A szervezők azt ígérték, hogy folytatják a tiltakozásokat. December 8-ra újabb országos sztrájkot hirdettek, 9-én pedig a diákok vonulnak majd a közmédiához.
Valódi Nemzeti Konzultáció az Oktatástért néven hirdetett demonstráción szombat délutánra Budapestre a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). A több ezer fős tömeg a Belügyminisztériumtól vonult a Kossuth térre, ahol többen is felszólaltak.
A rendezvény elején Nagy Erzsébet, a PDSZ-től és Szabó Zsuzsa, a PSZ elnöke adta át a Belügyminisztérium őrségének azt a levelet, amelyben a 9 pontos követeléslistájuk is szerepelt. A BM épülete előtti többszáz fős tömeg ezután elindult a Kossuth térre, ahol már több ezer fősre duzzadt a tömeg, mert sokan eleve ide érkeztek.
Nagy Zsolt színész, a rendezvény házigazdája arra kérte a tiltakozókat, hogy készítsenek egy szelfit a telefonjukkal és azt utána küldjék át emailben a Belügyminisztériumnak. Ezt ő maga rögtön meg is tette a színpadon.
Az első felszólaló Kiss Zoltán, a miskolci Hermann Ottó Gimnázium tanára volt, őt követték a budapesti Nemes Nagy Ágnes Művészeti Szakgimnázium tanárai, akik leragasztott szájjal álltak a színpadra.
A következő felszólaló a Nógrád megyei Ják általános iskolájának egyik tanára volt. Hende István a tankerületek vezetőinek jutalmairól beszélt, és azt mondta:
A szülők nevében felszólaló Széplábi Bori azt mondta, hogy szerinte eljött az idő, hogy ne legyenek türelmesek, hanem csak dühösek, és hogy a szülő problémája, ha a gyereke oktatását neki kell finanszíroznia.
Szilágyi Kitti óvoda-pedagógus arról beszélt: nem megoldás, hogy a nyugdíjas tanárokat visszahívják dolgozni. Mint mondta, azért áll a színpadon, mert szeretne óvónéni maradni, és megfogadta, hogy nem hagyja magát megfélemlíteni. Ugyanerre kért mindenkit.
Színpadra lépett egy egyházi iskola tanára is. Horváth Dániel azt mondta, azért érezte szükségét, hogy felszólaljon, mert
Az Egységes Diákfront egyik képviselője azt mondta, látja az arcokon a tenni akarást, az egységet, de közben a tehetetlenséget is. Szerinte azonban a diákoknak nem kell ezt éreznie, mert nekik van a „legnagyobb hatalma, ők a jövő”.
A Diákfront másik képviselője pedig elmesélte, hogy az iskolájuk beázik, pár éve pedig a tanáriban leszakadt a plafon. Ezek azonban szerinte ma már nem egyedi esetek.
- mondták. A két diák azt is bejelentette, hogy december 9-én újabb tüntetést tartanak - idén az utolsót.
Molnár Áron, a noÁr mozgalom alapítója azt mondta, szerinte a „leggusztustalanabb a politikus béremelése”. Szerinte az oktatás nem jobb- vagy baloldal ügye, ezért „nem szabad hagyni, hogy megosszák a társadalmat”.
A résztvevőknek egy videóüzenetet küldött Bojár Gábor is. Az üzletember támogatásáról biztosította a tiltakozókat, és arról beszélt, hogy bár Magyarország nyersanyagokban szegény, korábban szürkeállományban gazdag volt. Ez azonban Bojár szerint már ez közel sem biztos.
A szervezők az esemény végén közösen olvasták fel a követeléseiket a színpadon, az egyes pontokat pedig egy „rögtönzött nemzeti konzultáció” keretében meg is szavaztatták a résztvevőkkel. Ezek után azt mondták, folytatni fogják a tiltakozásokat.
Ahogy elmondták,
Az eseményen készült élő videónkat itt tudod visszanézni.