Egyre nehezebb dolgunk van a mai világban a személyes kapcsolatteremtéssel, mivel a telekommunikációs eszközök segítségével a szóbeli kommunikáció megoldottnak tekinthető.
Ennek ellenére akadnak jócskán olyan helyzetek, amikor nem támaszkodhatunk kizárólag a pötyögésre, és elbújni a digitális személytelenség mögött.
Az rd.com csapata összegyűjtött a számunkra számos olyan párbeszéd kezdeményező módszer, amelyek egyszerűek, mégis nagyszerűek.
Kérjünk segítséget
A segítség kérése ősidők óta jól használható módszer, mert az emberek nagy része szereti fontosnak, hasznosnak érezni magát, illetve "lekötelezettjeik" leszünk.
Dicsérjünk meg valami egyebet, mint a külső
Elegáns módja annak, hogy az adott témáról beszélgetésbe elegyedjünk az illetővel. Kérdezzük meg, honnan szerzett tudomást a dologról vagy meséljünk egy személyes tapasztalatot azzal kapcsolatban.
Ha van közös pont, hozzuk fel azt
Ugyanazon hobbi vagy érdeklődési kör, esetleg ugyanaz a foglalkozás, azonos élethelyzet könnyű beszélgetési alapot adhat.
Egyszerűen, bátran, a közepébe
Nagy levegő, mosoly, első lépés és egy szia. Néha csak ennyi szükséges ahhoz, hogy szóba álljon velünk a kiszemelt. Az első gesztus mindig nehéz, nem szabad túlmisztifikálni.
Őszinte véleményt kérni
Legyünk képzésen, munkahelyen, új baráti társaságban, ruhaboltban vagy egy festőtanfolyamon, mindenhol bejön ez a tipp, mivel ki ne szeretne véleményt alkotni, ha kimondottan erre kérik meg?
Bókoljunk, amikor nem számítanak rá
Stresszes szituáció a munkahelyen, iskolai perpatvar vagy újoncként kerültünk be az irodába? Pécézzünk ki valamit, amelyet nem biztos, hogy bárki megdicsérne, és kérdezzünk róla pozitív értelemben. Be fog jönni!
A hamis segítségkérés is bejöhet
Kérjük meg a mellettünk állót, hogy fogjon meg valamit, ameddig mi a táskánkban kutatunk, és így tovább. Nagyjából bármit bevethetünk a cél érdekében.
Humorral elütni a furcsa pillanatokat
Nem lehet mindenki stand up comedy művész, de némi humorral sok szituációból nyertesként kerülhetünk ki, mintsem fület-farkat behúzva kullogjunk félre.
Példálózni olyannal, amit mindenki ismer
Ha nincs jobb, amit bevethetnénk, akkor példálózhatunk az Ikea lehetetlenül bonyolult bútoraival vagy akár Erzsébet királynővel is. A politikát mellőzzük, ha lehet!
Mondjunk egy rossz viccet
Sokan azon is nevetnek, ha valaki igazán rossz viccmesélő. Az bátrabb lépés a semmilyen lépésnél, ha elengedünk egy-két félresikerült poént, csak ne vigyük túlzásba!
Nyitott kérdéssel nyitni
Tegyünk fel egy olyan kérdést, amelyre nincs jó vagy rossz válasz, így könnyedén indul a beszélgetés, és senki nem érzi vesztesnek vagy győztesnek magát.