A tudományos újságíró, Jelen Pearson megosztotta a saját, gyerekneveléssel kapcsolatos tapasztalatait, és adott néhány jó tippet. Például minden este arra szán 15 percet, hogy beszélgessen a gyerekeivel az aznap történtekről, majd lefekteti őket aludni. Ez nagyon édesnek és okosnak hangzik, és van még néhány ehhez hasonló módszer, amit a szakértők szeretnének megosztani.

A Bright Side összegyűjtötte azt a 10 tippet, amivel jobb szülővé válhatsz.

1. Hagyd, hogy a gyermeked veled aludjon 3 éves koráig.

Kutatók szerint a kisgyerekek számára az a legbiztonságosabb, ha az édesanyjukkal alszanak. A gyerekorvosok szerint nem biztonságos külön szobában altatni őket. Egy kutatás során 16 gyereket vizsgáltak meg, akik közül néhányan a saját ágyukban, a többiek az édesanyjukkal aludtak. A kutatás kimutatta, hogy azok a gyerekek, akik egyedül aludtak háromszor stresszesebbek voltak.

2. Ne erőltesd a gyerekedet, hogy többet egyen.

Ha egészséges ételeket kínálsz a gyerekednek, akkor nem kell aggódnod, amiatt, hogy mennyit eszik. Egyes szülők ráerőltetik a gyerekükre, hogy egyenek, mert azt hiszik éhesek. Jobb, ha nem helyezünk nyomást a gyerekekre az evés miatt.

3. Ne ijedj meg, ha a totyogód nem akarja használni a bilit.

Igen, valóban jó dolog, ha nem kell minden hónapban pelenkára költeni, a bilire szoktatás ideje azonban minden gyereknél máskor jön el. Nincs megfelelő kor a bilire szoktatáshoz. Tudnod kell, hogy a gyermeked mikor áll készen rá. 2 és 4 éves kor közé tehető az ideális életkor a bili használatához.

4. Adj a gyereknek választási lehetőségeket, hogy megtanítsd döntéseket hozni.

Még egy kisgyereknek is meg kell tanulni, hogy mi az a függetlenség. A szigorú bánásmód nem mindig a legjobb választás. Nem szabad mindig ráerőltetnünk a saját akaratunkat a gyerekre. Szükségük van választási lehetőségekre. Például kérdezd meg, mit szeretne vacsorázni, vagy, hogy milyen színű pólót akar felvenni.

5. A gyermekedet is vond be az orvossal való beszélgetésbe.

Az egészségügyi ismeretek nagyon fontosak, ha valaki gyereket vállal. A gyerekeknek meg kell tanulniuk elmondani fontos információkat az orvosoknak. Hagyd, hogy részesei lehessenek az orvossal való beszélgetésnek. 6 éves korukra már elkezdhetnek válaszolni néhány kérdésre a vizsgálatok során. Ne szigeteld el őt, és ne válaszolj helyette minden kérdésre. Meg kell érteniük, hogy felelősséggel tartoznak az egészségükért.

6. Az újszülötteknél figyelj minden változásra az étkezési szokásokban.

Az újszülöttek általában rendszeresen esznek. Ha fel kell ébresztened őt az evés miatt, vagy nem eszik annyit, amennyit szokott, akkor lehetséges, hogy beteg. Figyelj oda az olyan tünetekre is mint például, hogy izzadnak-e evés közben, hogy hogyan sírnak, vagy többet alszanak-e az átlagosnál.

7. Ezt tedd, ha a gyermeked 1 évesnél kisebb, és nem akarja abbahagyni a sírást.

Néha azt érezheted, hogy mindent megtettél, de semmi sem hat. Ha tisztába tetted, nem éhes, kipihent és mégis sír, akkor próbáld ki ezeket a technikákat:

  • Vedd az öledbe és hintázz egy hintaszékben.
  • Játssz le lágy zenét.
  • Vedd a karodba, vagy tedd a babakocsiba és sétálj vele.
  • Vidd kocsikázni.

8. Korán kezdd el építeni az önbizalmukat.

Az orvosok szerint a nagyobb önbizalommal rendelkező gyerekek boldogabbak. Az önbizalom segít jobb döntéseket hozniuk. A szülőknek meg kell dicsérniük a gyereküket, ha valami jót csinálnak, és bátorítaniuk kell. Mindig a koruknak megfelelő feladatokat adjunk nekik, és töltsünk velük sok időt, hogy fontosnak érezzék magukat.

9. Tegyél úgy, mintha nem vennéd észre őket, amikor hisztiznek.

A sikítozó gyerek a boltban elég tipikus jelenet. Kérdéses azonban, hogy hogyan lehet egy ilyen helyzetet kezelni. Dr. Tanya Remer Altmann szerint a legjobb módszer az, ha figyelmen kívül hagyjuk őket. Ha a gyerek biztonságban van, akkor csak ne nézz rá. Ha a hiszti célja az, hogy fel akarja hívni magára a figyelmet, de ez nem sikerül, akkor abba fogja hagyni.

10.Ha fogorvoshoz kell mennie, szervezz utána valami mókás programot.

Ha a rossz élmény után valami szórakoztatót csináltok együtt, akkor jó emlékkel fog zárulni a napja. Megkérdezheted, hogy mit szeretne csinálni a vizsgálat után. A fogak egészsége nagyon fontos dolog, és ezt a gyerekeknek is meg kell tanulniuk. Hagyd, hogy kiválassza a saját fogkeféjét és fogkrémjét. Hasznosak lehetnek a gyerekeknek készült könyvek és filmek a fogak egészségéről.

Neked melyik trükk tetszett legjobban? Te milyen módszereket használsz, hogy megnyugtasd a gyermekedet, ha sír?

Mi a véleményed?


ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!