Talán nem is gondolnánk, mennyire fontos szerepük van a gesztusainknak például a személyiségünk megítélése szempontjából. Annál is inkább, ugyanis vannak olyan testbeszéddel kapcsolatos rossz szokások, melyektől az emberek többsége egyenesen falra tudna mászni. Nézzünk meg néhány példát ezek közül:
Görnyedt testtartás
A testtartás az önbizalom egyik legfontosabb jele. A görnyedt test egyértelmű bizonytalanságról és alárendeltségről árulkodik.
Keresztbe tett kezek és lábak
A keresztbe tett karok és lábak a zártság és a védekezés jelei. A beszélgetőpartnerünkben könnyen azt az érzést kelthetik, hogy nem érdekel, amit mond.
Izgő-mozgás
Ha az ujjunkon lévő gyűrűvel játszunk vagy kezünkben lévő tollat birizgáljuk, az szintén egyértelmű jele annak, hogy nem érdekel a beszélgetőpartnerünk vagy a meeting, amin éppen vagyunk, és legszívesebben valahol máshol lennénk.
Nyakdörzsölés
Egyes emberek ezt stresszenyhítésként csinálják, mások számára azonban ez a gesztus inkább a kellemetlenség és a bizonytalanság jeleként értelmezhető.
Körömrágás
Egy másik rossz szokás, mely az idegességünkről árulkodik. Az érzelmi kontextusán túl ez a gesztus ráadásul rendkívül gusztustalan, és negatívan befolyásolja a rólunk alkotott képet.
Szemkontaktus hiánya vagy túlzott szemkontaktus
Mindkettő rossz. A szemkontaktus teljes kerülése önbizalomhiányról árulkodik, míg a túlzott szemkontaktus agresszívnek, befolyásolónak tűnhet. Arany középutat kell találni.
Figyelmetlenség
Tudjuk jól, hogy nem illik más emberek szavába vágni, de túlzott merengés és szótlanság legalább ilyen zavaró tud lenni, a beszélgetőpartnerünk pedig úgy érezheti, hogy egyáltalán nem is szeretnénk vele beszélni, legszívesebben valahol teljesen máshol lennénk inkább helyette. Fontos elsajátítani az aktív hallgatás "művészetét".
Szemforgatás
A tiszteletlenség egyértelmű jele. Hacsak nem épp egy barátunkkal beszélgetünk mondjuk, akkor mindenképpen mellőzzük a gesztustárunkból, ennek ugyanis nincs helye idegen emberekkel folytatott beszélgetés vagy mondjuk hivatalos beszélgetés közben.
Mosoly hiánya
A mosolygás fontosságát gyakran elfelejtjük és alul értékeljük, pedig ez egyszerű módja annak, hogy bizalmat és nyitottságot sugározzunk mások számára. Fontos, hogy természetes legyen, és semmiképp sem erőltetett.
Lelkesedés hiánya
A túlzott nyugodtság és a lelkesedéshiány szintén egyértelmű jelei annak, hogy bár meghallgatjuk, amit a másik ember mond, de nem igazán érdekel. A túlzott merevségtől rendkívül kellemetlenül érezheti magát a beszélgetőpartnerünk. Próbáljunk legalább az arckifejezésünkkel lelkesedést mutatni, vagy leutánozni a másik ember gesztusait anélkül, hogy ez túlságosan szemet szúrna.
Forrás: liked.hu