A Franciaország győzelmével záruló bronzmeccset követően Argentína-Spanyolország döntőt rendeztek a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon. Hogy mekkora eseményről beszélünk azt jól jelzi, hogy a vasárnapi finálén a nézőtéren ült pár NBA-sztár.

Crowd is full of ⭐️! #WorldGotGame #FIBAWC #ARGESP@kobebryant @tonyparker @manuginobili @chrisbosh @drose

???? pic.twitter.com/33FKNeoklC

- Basketball World Cup (@FIBAWC) September 15, 2019

A feldobást követően a spanyolok nem sok kétséget hagytak afelől, hogy melyik kosárválogatott lesz a 2019-es világbajnok. Az első negyedben rögtön elhúztak (23-14), amit félidőig tovább növeltek (43-31).

.@MarcGasol with 5 dimes already and @rickyrubio9 will say "Gracias Hermano" every single time. #FIBAWC #ARGESP@BaloncestoESP ????????

A mérkőzés második felében sem történt változás, a spanyolok növelték előnyüket (66-47), majd biztosan tartották a vezetést az utolsó negyedben (95-75). 2006 után a spanyol válogatott másodszor ülhetett fel a férfi kosárlabda trónjára.

ÉRTÉKELD A MUNKÁNKAT EGY LÁJKKAL, ÉS OSZD MEG MÁSOKKAL IS! KÖSZÖNJÜK!